अबदेखि सांसदको पिएको तलब उनीहरुकै बैंक खातामा

money
लाेकपाटी न्यूज

काठमाडौं, २७ पुस । संसद्का पदाधिकारी र सांसदका स्वकीय सचिव (पिए)को तलब अब उनीहरूकै बैंक खातामा जाने भएको छ । संघीय संसद् सचिवालयले पुसदेखि स्वकीय सचिवालयका कर्मचारीको तलब कट्टा गरी सांसद तथा पदाधिकारीको तलब पठाउने भएको हो । यो खबर आजको नयाँ पत्रिका दैनिकमा प्रकाशित छ ।

सांसदले आफन्तलाई स्वकीय सचिव राखेको तथा उनीहरूको पारिश्रमिकसमेत आफैँले बुझ्ने गरेको समाचार नयाँ पत्रिकामा प्रकाशित भएपछि संसद् सचिवालयले पिएको तलब सांसदको खातामा पठाउन रोक लगाएको हो । ‘स्वकीय सचिवालयका कर्मचारी तथा स्वकीय सचिवको पारिश्रमिक यही महिनादेखि उहाँहरूकै खातामा राख्छौँ । अब सांसदहरूको खातामा पिएको तलब जान्न,’ सचिवालयका प्रमुख लेखानियन्त्रक पुष्पप्रसाद गुरागाईंले भने ।

१ सय २० सांसदका पिएले एभरेस्ट बैंकमा खाता खोलेर सचिवालयलाई खाता नम्बर बुझाइसकेका छन् । सांसद सुविधा व्यवस्थापन शाखामा पछिल्लो केही दिनदेखि खाता नम्बर बुझाउन सांसदका पिएको भिड लाग्ने गरेको छ । ‘पिएको तलब कट्टा गरी सांसदको खातामा शुक्रबार रकम हाल्दै छौँ । पिएको तलब पनि हालसम्म प्राप्त बैंक अकाउन्टका आधारमा पहिलो चरणमा हाल्छौँ । पछि प्राप्त भएकालाई फेरि खातामा रकम जम्मा गर्दै जानेछौँ,’ प्रमुख लेखानियन्त्रक गुरागाईंले भने ।