अमेरिकाले खोल्यो कामदार भिसा (यसरी भर्नुस् फाराम)

USA
लाेकपाटी न्यूज

काठमाडौं। आइतबारदेखि कामदार भिसामा अमेरिका जान अनलाइन दर्ता खुल्ने भएको छ। अमेरिकी कामदार ‘भिसा एचवान बी’ आइतबार मार्च १ बाट खुल्ने भएको हो।

पूर्वीय समय अनुसार ‘भिसा एचवान बी’ मार्च १ तारिख दिउँसो १२ बजेदेखि मार्च २० तारिखका दिन दिउँसो १२ बजेसम्म खुल्ने युएससीआईएसले जनाएको छ। युएससीआईएसका अनुसार, आर्थिक वर्ष २०२१ का लागि खुल्ने उक्त भिसाका लागि तोकिएको अवधिभित्र विश्वभरबाट अनलाईनमार्फत आवेदन दिन सकिने छ।

अनलाईन फर्म दर्ता गर्न १० डलर शुल्क लाग्नेछ। यसपछि युएससीआईएसले कन्फर्मेशन नम्बर उपलब्ध गराउनेछ।
कामदार भिसाका लागि इच्छुक आवेदकले अनलाइनमार्फत् दर्ता गराउनका लागि युएससीआइएसको अनलाइन एकाउन्टको प्रयोग गनुपर्नेछ। यसरी अनलाइन प्रणालीबाट छनोट भएकाहरुको नाम मार्चको ३१ मा सुचित हुनेछ।

उच्च शिक्षा प्राप्त गरेका एचवानबी कामदारका लागि यो वर्षदेखि नयाँ प्रकृयाको थालनी हुन लागेको हो। पहिलोपटक अमेरिकी रोजगारदाताले क्षमतावान उच्च शिक्षा प्राप्त कामदारहरुका लागि अनलाइनमार्फत् रजिस्ट्रेशन गर्न पाउने भएका छन्।

ब्याचलर डिग्री गरेकाहरुका लागि ६५ हजारको कोटा रहेको छ भने अमेरिकामा मास्टर्स डिग्री गरेकाहरुका लागि २० हजारको कोटा रहेको छ। तर अमेरिकामा मास्टर्स डिग्री गरेकाहरुले ६५ हजारको कोटामा समेत भाग लिन पाउनेछन्।

1

 

अनलाइनबाट आवेदन दिने तरिका

 

 

प्रतिक्रिया दिनको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस्

तपाईंको प्रतिक्रिया यहां लेख्नुहोस्